www.twojblues.com  |  Pismo ludzi bluesa!
Wydawnictwo    |   Redakcja    |   Reklama    |   Kontakt
Szef słynnej wytwórni chwali Rawa Blues Festival!

Data dodania: 20.07.2016

Tag: Rawa Blues Festival

Szef słynnej wytwórni chwali Rawa Blues Festival!

Alligator Records to najsłynniejsza bluesowa wytwórnia płytowa na świecie. Od ponad dwóch dekad, artyści z nią związani co roku goszczą na Rawa Blues Festvial, tak będzie również tym razem. Co więcej: podczas festiwalu Alligator będzie celebrował swoje 45-lecie. Udział w święcie bluesa w Katowicach zapowiedział także Bruce Iglauer - założyciel i prezydent Alligatora.- Jako największy festiwal bluesowy organizowany w zamkniętym pomieszczeniu, Rawa Blues zdobył sobie światową renomę. Niesamowite, że taki festiwal był w stanie zaistnieć, gdy Polska była jeszcze częścią bloku państw komunistycznych. Kiedy otworzyła się możliwość nadania imprezie międzynarodowego charakteru, zaproszenia artystów pokazały wyobraźnię, głęboką wiedzę o bluesie i chęć penetrowania wszystkich rodzajów bluesa i muzyki z niego się wywodzącej. Rawa Blues wykorzystała swoją szansę od pierwszej edycji i czyni to nadal – podkreśla Bruce Iglauer. 

Będzie to już czwarta wizyta Bruce'a Iglauera na Rawie Blues. Po raz pierwszy przyjechał do Katowic w 1996 roku, towarzysząc „Królowej Bluesa” Koko Taylor. - To niemożliwe, że jest to już szesnasty taki festiwal, a ja nie miałem dotąd o tym najmniejszego pojęcia. - powiedział wówczas, zaskoczony rozmachem katowickiego festiwalu i żywiołową reakcją „spodkowej” publiczności. Piętnaście lat później Iglauer celebrował w Katowicach jubileusz 40 – lecia wytwórni Alligator Records, a przed rokiem był gościem 35. urodzin Rawa Blues Festival. Spotkał się wtedy z fanami bluesa w katowickim „Spodku”. 
- Sprawiło mi to ogromną frajdę i chętnie bym powtórzył takie spotkanie, bo wciąż jestem także fanem muzyki. Dostąpiłem również zaszczytu zapowiadania niektórych artystów na scenie – mówi Iglauer. 

Wśród gwiazd tegorocznego Rawa Blues Festival jest czwórka artystów, która była lub jest związana z wytwórnią Alligator: Shemekia Copeland, Toronzo Cannon, JJ Grey & Mofro oraz Corey Harris. Poprosiliśmy Bruce'a Iglauera o krótką charakterystykę gwiazd 36 RBF:

- To grupa wykonawców, którzy reprezentują różne gatunki muzyczne. Shemekia Copeland jest wspaniałą artystką swojego pokolenia, dysponującą niesamowitym głosem i prezencją sceniczną. Jej szerokie spojrzenie na bluesa obejmuje również wpływy rock'n'rolla, Americany, country i gospel. Toronzo Cannon to najbardziej ekscytujący bluesman jaki od lat pojawił się na chicagowskiej scenie, czerpie z tradycji Chicago, ale nie jest imitatorem. JJ Grey & Mofro tworzą oryginalne utwory, w których mieszają elementy bluesa, Memphis soul i rocka z Południa. Zbudował sobie dużą bazę fanów, zafascynowanych jego charyzmatycznymi koncertami. Corey Harris to subtelny i wszechstronny artysta, którego muzyka dostarcza nowych wrażeń wraz z każdym kolejnym przesłuchaniem – opowiada prezydent Alligator Records.
 
Podczas festiwalu będą dostępne unikatowe płyty z bogatego katalogu Alligatora, na co dzień praktycznie niedostępne w naszym kraju. 
 
36. Rawa Blues Festival odbędzie się w dniach 30 września (NOSPR) i 1 października (Spodek). Dodatkowo 29 i 30 września w sali kameralnej NOSPR odbędzie się Workshop z Albertem Lee.
 
Więcej informacji znajdziecie na www.rawablues.com oraz oficjalnym fejsbukowym fanpage'u. Bilety na festiwal dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketpro. 
 
36. Rawa Blues Festival
KATOWICE

30/09/2016 NOSPR

KEB’ MO’ + NOSPR
COREY HARRIS SOLO

1/10/2016 SPODEK

TORONZO CANNON
ALBERT LEE
JJ GREY & MOFRO
SHEMEKIA COPELAND
SHAKIN’ DUDI
DŻEM

Krzysztof Głuch Oscillate
Joe Colombo feat. Kasia Skoczek
Hot Tamales
Cheap Tobacco
Janusz Hryniewicz
F*ck The People
Laureat Małej Sceny

Mała Scena:
Pokój Numer 3
Levi
BlackJob
BLACK BEE
Blues Drawers
Elephant's Escape
Forsal
Jurajski Oddział Bluesowy

dodatkowo:
29.09 i 30.09, godz.22.00, Sala Kameralna NOSPR: Workshop z Albertem Lee


Komentarze
CAPTCHA Image

Przepisz kod z obrazka:


[ Zmień kod ]

  

Prenumerata roczna KRAJOWA
(4 numery, w tym koszty wysyłki)
80 zł - przesyłka zwykła
90 zł - przesyłka polecona
Uwaga! Z ukazaniem się każdego numeru pomiędzy prenumeratorami losujemy pięć trzypłytowych pakietów.

Zapraszamy do naszego archiwum sięgającego 2000 r.

Czytelnicy w "barwach" TB -
wyślij fotkę i dołącz do nas!

Agencja koncertowo-wydawnicza Delta jest wydawcą Kwartalnika Twój Blues - jedynego ogólnopolskiego magazynu, poświęconego w całości muzyce bluesowej.

twojblues.com      Aktualności      Prenumerata      Archiwum magazynu      Download      Galeria      Linki

Copyright © 2000 - 2019   Agencja Koncertowo Wydawnicza Delta