top of page

Świąteczny singiel Bartłomieja Szopińskiego

Wczoraj do stacji radiowych trafił „Dzień jeden w roku“, świąteczny singiel Bartłomieja Szopińskiego. Singiel jest dostępny w serwisach streamingowych, także na YouTube:Bartłomiej Szopiński to uznany pianista, Hammondzista, kompozytor, szesnastokrotny Pianista Roku w ankiecie Blues Top kwartalnika „Twój Blues”. Swoją zawodową karierę rozpoczął w wieku 14-tu lat jako członek popularnego zespołu L.O. 27. Później, jako lider Boogie Boys odniósł sukces w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej. Razem z Boogie Boys otwierał koncerty takich gwiazd, jak Shakin’ Stevens, Joe Bonamassa, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Animals), Ana Popovic. Jako muzyk sesyjny nagrał kilkadziesiąt albumów z artystami takimi, jak Big Bill Morganfield (syn Muddy Watersa), Studebaker John, John Clifton, L.O. 27, Jafia, Sedativa, Blues Flowers, Kasa Chorych, Hot Water.

Pomysłodawca i współorganizator jednego z największych europejskich festiwali boogie-woogie Polish Boogie Festival. Od lat związany z kalifornijską sceną bluesową, za sprawą bliskiej współpracy z producentem muzycznym, harmonijkarzem i wokalistą Johnem Cliftonem.

W 2017 roku ukazał się jego pierwszy solowy album „Wspomnienie” zawierający instrumentalne wersje znanych polskich przebojów z lat 60-tych. Płyta utrzymana w stylistyce smooth jazz okazała się sporym sukcesem komercyjnym, a piosenki na niej zawarte znalazły się na wielu składankach (Marek Sierocki przedstawia – Sound Cafe i Wonderful Jazz Covers, oraz Marek Niedźwiecki zaprasza – Smooth Jazz Cafe 17).


Singiel:

„Dzień jeden w roku” to piosenka Seweryna Krajewskiego w nowej, instrumentalnej odsłonie. Po sukcesie debiutanckiego albumu „Wspomnienie”, Bartłomiej Szopiński zarejestrował „smooth jazzową” wersję znanego świątecznego przeboju. Materiał został zarejestrowany w 2018 roku i przez lata czekał na swoją radiową premierę.


Nagrano w składzie:

Bartłomiej Szopiński – fortepian, organy Hammonda

Jacek Jaguś – gitara

Andrzej Stagraczyński – bas

Bartosz Niebielecki – perkusja

Realizacja dźwięku, miks: Winicjusz Chróst w Studio Chróst w Sulejówku

Mastering: Jacek Gawłowski

Produkcja: Marek Sierocki / MS Production

Zdjęcie: Wojtek Kaczmarczyk

Projekt graficzny: Elisabeth Haugen, Berit Andersen
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page