top of page

Debiutancka płyta zespołu Big Water

W piątek 30. czerwca odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu Big Water zatytułowanej „Blues Tales”. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest piosenka „Lavender”, która dziś debiutuje w stacjach radiowych. Płyta dostępna jest już w serwisach streamingowych, a singla można posłuchać m.in. na Youtube:


Zespół: BIG WATER. Ta nazwa – tak jak i cały projekt – powstała z połączenia sił dwóch wytrawnych poznańskich muzyków: Przemka Ślużyńskiego, którego fani bluesa kojarzą jako basistę legendarnego zespołu WIELKA ŁÓDŹ (stąd w nazwie BIG) oraz Macieja Sobczaka – również świetnie rozpoznawalnego muzyka, związanego przez wiele lat z kultowym bandem HOT WATER (stąd w nazwie WATER). Skład zespołu uzupełnia znakomity perkusista, na co dzień grający w zespole CREE – Amadeusz Kuba Majerczyk.

Płyta:

„Blues Tales” czyli bluesowe opowieści to tytuł albumu, który zawiera 13 kompozycji z pogranicza bluesa, folku, rocka, a nawet piosenki songwriterskiej. Głębokie męskie głosy Maćka i Michała, nasycone energią gitarowe riffy, ale też delikatne brzmienia akustycznych gitar, i wszelkie kolory i odcienie muzyki bluesowej, to wszystko jest na tej płycie. Świetny warsztat muzyków i ogromne doświadczenie sprawiają, że mamy do czynienia z ciekawą i różnorodną mieszanką muzyczną, która sprawi słuchaczom sporo radości.

Big Water: Przemek Ślużyński – bas, kontrabas Maciej Sobczak – gitary, śpiew Amadeusz Kuba Majerczyk – perkusja

Gościnnie: Agnieszka Kowalczyk – elektryczna wiolonczela (1, 8) Andrzej Kubiak – perkusja (3, 4) Jasiu Siemienas – gitara slide (3) Jacek Piskorz – elektryczny fortepian (5, 12) Michał Ślużyński – śpiew (11) Bartek Szopiński – organy Hammonda (11)

Nagrania zrealizowano w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu Realizacja dźwięku, mastering: Przemek Ślużyński Współpraca przy masteringu: Joachim Krukowski Miks: Przemek Ślużyński, Maciej Sobczak Producent wykonawczy: Maciej Kręc

Projekt graficzny: Radosław Wąsowicz
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page