top of page

Debiutancka płyta zespołu Plug’n’Blues

Wczoraj do stacji radiowych trafia tytułowa piosenka „Taki los“ z debiutanckiej płyty zespołu Plug’n’Blues. Album ukazał się 08. września 2023 roku, a piosenka jest od dziś dostępna w serwisie Youtube:


Zespół Plug’n’Blues powstał w 2018 roku w dolnośląskim Chojnowie. Wykonuje muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa i rocka. Inspiracjami muzycznymi dla zespołu są polskie legendy blues-rocka takie, jak Breakout czy Dżem. Autorem tekstów przepełnionych osobistymi przeżyciami jest wokalista i gitarzysta zespołu – Tomasz Łabowicz. Odpowiada on także za większość kompozycji, jakie znalazły się na debiutanckiej płycie „Taki los”. Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na scenach plenerowych, m.in. podczas Witelon Music Night, Legnica Blues Day, Dni Chojnowa, Legnickiego Festiwalu Srebro 2018, czy W.O.Ś.P. W 2022 roku zajął I miejsce w Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych na festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą. W 2023 roku zespół wziął udział w konkursie na festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu.

Tomasz Łabowicz o zespole i piosence „Taki los”:

„Wspólne granie sprawia nam wielką przyjemność i jest dla nas takim oderwaniem się od codzienności. Istniejemy już 5 lat i mamy nadzieję, że będziemy się dynamicznie rozwijać i przetrwamy jak najdłużej. Atmosfera w kapeli jest bardzo dobra, każdy z nas ma tutaj przestrzeń do wyrażania siebie.

Utwór „Taki los” zadedykowałem mojemu nieżyjącemu już Ojcu. Melodia brzmiała mi w myślach jeszcze wcześniej, niż napisany do niej w kwietniu 2018 roku, tekst. Ten utwór jest dla mnie bardzo osobisty. Bliskie mi osoby, które znały mojego Ojca słuchając tej piosenki uważają, że idealnie obrazuje tę postać. Tekst dotyka także mojego syna i wnuka, najbliższe mi osoby, a okładka albumu o tym samym tytule ma ścisłe powiązanie z tą kompozycją. Moi koledzy z zespołu Plug'n'Blues ciepłymi, nastrojowymi i klimatycznymi dźwiękami wypełniają muzyczną przestrzeń, a Patrycjusz Gruszecki, który gościnnie z nami zagrał na trąbce, wprowadził cudowny klimat. Każde wykonanie tej piosenki jest dla mnie bardzo emocjonalne i powoduje wzruszenie. Zatracam się w tej muzyce, zapominając o szarej codzienności. Życzę odbiorcom przyjemnych wrażeń podczas słuchania tego numeru i zachęcam do zapoznania się z pozostałymi 10-cioma utworami zamieszczonymi na albumie „Taki los”.”

Plug’n’Blues:

Tomasz Łabowicz – śpiew, gitara

Jakub Matys – instrumenty klawiszowe

Ireneusz Matys – gitara basowa

Waldemar Winkler – perkusja

Gościnnie:

Patrycjusz Gruszecki – trąbka

Nagrania zrealizowano w Legnickim Centrum Kultury i w Studiu Megawatt w Legnicy

Realizacja dźwięku, miks, mastering: Dariusz Witkowski

Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu

Projekt graficzny: Tomasz Łabowicz

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page