top of page

Nowa płyta Magdy MAGIC PiskorczykMagda MAGIC Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej branży fonograficznej Fryderyk. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, USA. Dziewięciokrotna bluesowa wokalistka roku w plebiscycie Blues Top kwartalnika „Twój Blues”. We Francji nazwana „la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).


Śpiewa dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie.

Jan Chojnacki: „Magdy muzyka jest oryginalna, ale nie udziwniona, wierna korzeniom, a jednocześnie współczesna, bardzo oszczędna w formie i pełna emocji.”


Płyta „Jubilee Night at Jesień z Bluesem”:

Płyta dokumentująca Jubileusz 20-lecia pracy twórczej Magdy MAGIC Piskorczyk. Album wydany jako niespodzianka dla fanów, znienacka. Jak sama Artystka pisze: „Płytę tę dedykuję moim absolutnie najcudowniejszym Fankom i Fanom, bez których tak otwartego i wspaniałego odbioru naszej muzyki, nie byłoby sensu jej tworzyć. Moja kariera zaczęła się w Białymstoku na festiwalu Jesień z Bluesem, i dlatego jedynie tam chciałam świętować mój Jubileusz. Nie wszyscy mogliście mi wtedy towarzyszyć, dlatego nagranie tego koncertu, jedynego w swoim rodzaju, zdecydowałam się zrealizować właśnie z myślą o Państwu, o Was. Oddaję to wydawnictwo w Wasze ręce z wdzięcznością i miłością, abyście i Wy mogli przeżyć ze mną te szczególne chwile szczęścia i celebracji. DLA WAS TA PŁYTA POWSTAŁA. Dziękuję z głębi serca.”


Singiel „Hatred Goes Around”:

„Utwór ten napisałam w momencie, kiedy w naszym kraju została zabita pewna osoba. Z nienawiści, przez polityczne bijatyki. Wówczas nie tylko w Polsce działy się rzeczy straszne, ale jedno wydarzenie może „przelać czarę goryczy i smutku”… Tak było i w moim przypadku. Niemniej szczerze wierzę w to, że nienawiść i podziały można zwyciężyć miłością. I o tym też jest Hatred Goes Around.”

Płytę nagrano w składzie:

Magda MAGIC Piskorczyk – śpiew, gitara akustyczna, gitara basowa

Bartosz Kazek – perkusja

Adam Rozenman – instrumenty perkusyjne

Daniel Połeć – instrumenty klawiszowe


Goście:

Aleksandra Siemieniuk – gitara

Jacek Jaguś – gitara

Michał Kielak – harmonijka

Jędrzej Kubiak – gitara akustyczna i rezofoniczna

Bartosz Łęczycki – harmonijka


Nagrano 20.11.2021 roku w Białostockim Ośrodku Kultury podczas festiwalu Jesień z Bluesem

Mastering: Magda MAGIC Piskorczyk, Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu

Zdjęcia: Ewa Piątek, Paweł Wroniszewski, Irek Graff

Projekt graficzny: Magda MAGIC Piskorczyk, Irek Graff

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page