top of page

Nowa piosenka Pawła Szymańskiego

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Piotrek, nie przyniosłeś gryla”, drugi singiel promujący nową płytę Pawła Szymańskiego „Męski świat”, która ukazała się w styczniu 2023 roku. Teledysk jest już dostępny w serwisie YouTube:Piosenka:

„Piotrek, nie przyniosłeś gryla” jest ubraną w ragtime’owo bluesowe nuty obyczajową opowiastką, która wydarzyła się naprawdę w konkretnym miejscu i w konkretnym czasie. Ta komiczna w swojej trywialności, przedstawiona w sposób dosłowny sytuacja, wiele mówi o naszym upodobaniu do niewybrednych rozrywek. Sztuką jest dostrzec w tej dosłowności komizm, a perypetie bohaterów tej historii przedstawić tak, jak to zrobił Paweł Szymański, śpiewając urokliwą piosenkę z zabawną, dwuznaczną pointą.

Płyta:

„Męski świat” to już szósta płyta Pawła Szymańskiego w barwach Flower Records.

Znalazło się na niej dziesięć nowych, autorskich piosenek, plus nowa wersja „Ach tak bym chciał” z pierwszej płyty artysty, zatytułowanej „Król wątpliwośći” z 2009 roku.

Nagrania zarejestrowano latem 2019 roku w Łagodnej Krainie, wśród pól, lasów i pagórków podnóża Wzgórz Dylewskich (przysiółek Dąbrowo, gmina Grunwald, powiat Ostróda) na strychu wiejskiego domu.

Uwagę zwracają ascetyczne, niewymuszone i przejrzyste aranże, wintydżowe brzmienie gitar akustycznych, metaliczne dźwięki gitary rezofonicznej, stylowe partie gitary slide, a także bluesowe zagrywki harmonijki ustnej. Niebanalna oprawa muzyczna naturalnie koresponduje z tekstami utworów, tworząc nastrój bluesowego spokoju, refleksji i autentyzmu.

„Męski świat” to zestaw pogodnych i mądrych piosenek, których zwyczajnie dobrze się słucha!

Współwydawcą płyty jest Fundacja 9 Muz z Warszawy. Płyta ukazała się dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS. Mecenat artystyczny: Kancelaria Gospodarcza Szatkowscy i Wspólnicy z Poznania.


Rejestracja nagrań: Paweł Szymański

Miks i mastering: Dariusz Skowroński / Studio Miejskiego Domu Kultury w Mławie

Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński / MM Studio Przemysław Ślużyński Poznań

Produkcja: Paweł Szymański

Grafika: Włodzimierz Chołostiakow


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page