top of page

Nowa piosenka zespołu Z Dzielni Chłopcy
Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Bluesman“ zespołu Z Dzielni Chłopcy. Jest to pierwszy singiel z nowej płyty zespołu zapowiadanej na jesień tego roku. Piosenka jest dostępna w serwisie YouTube:

W 2018 roku trzech muzyków z dolnośląskich zespołów Obstawa Prezydenta (Sławek Sobieski, gitara akustyczna) i Midnight Blues (Jarek Saniewski, śpiew i Paweł Wawrzyniak, gitara akustyczna) połączyło siły i stworzyło akustyczne trio Z Dzielni Chłopcy. Na repertuar zespołu złożyły się utwory znane miłośnikom bluesa, jak i własne kompozycje tria.

W listopadzie 2020 roku, w ramach projektu Czerwone Miasto, ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Blues z mojej dzielnicy”. Album zebrał pozytywne recenzje od słuchaczy i krytyków muzycznych, a także został nominowany do nagrody Fryderyk 2021. Materiał nagrany na żywo oddaje prawdziwy klimat i brzmienie muzyki zespołu.

Z Dzielni Chłopcy grają chętnie w klubach, na eventach, a także na imprezach plenerowych. W 2019 roku wystąpili na największym plenerowym festiwalu bluesowym w Polsce – Suwałki Blues Festival.


Z Dzielni Chłopcy:

„Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia najnowszej piosenki grupy Z Dzielni Chłopcy zatytułowanej „Bluesman” i zwiastującej drugi studyjny album formacji. Piosenka to podana z przymrużeniem oka opowieść o codzienności bluesowych muzyków, która – choć wesoła – zwykle wiąże się z wieloma różnymi utrudnieniami…”


Piosenkę nagrano w składzie:

Sławek Sobieski – śpiew, gitara akustyczna

Gościnnie:

Tadeusz Olchowski – gwiżdże w ostatnich taktach piosenki


Nagranie zrealizowano w 2024 roku w Studio Szafa Gra

Miks, mastering: Robert Luchowski, Mateusz Nowak (Atrament Studio)

Współpraca: Leszek Pańczuk

Producent: Sławek Sobieski

Projekt graficzny: Henio By

Logo zespołu: Grzegorz Ćwiertnia

Zdjęcie na okładce singla: Karolina Rojek

Zdjęcie zespołu: Anna Śliwińska

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page