top of page

Nowy singiel i teledysk zespołu Big Water

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Package“. Jest to drugi singiel z debiutanckiej płyty „Blues Tales” zespołu Big Water, która ukazała się 30. czerwca 2023 roku. Płyta dostępna jest także w serwisach streamingowych, a teledysk „Package” ma dziś premierę na Youtube:


Zespół: BIG WATER. Ta nazwa – tak jak i cały projekt – powstała z połączenia sił dwóch wytrawnych poznańskich muzyków: Przemka Ślużyńskiego, którego fani bluesa kojarzą jako basistę legendarnego zespołu WIELKA ŁÓDŹ (stąd w nazwie BIG) oraz Macieja Sobczaka – również świetnie rozpoznawalnego muzyka, związanego przez wiele lat z kultowym bandem HOT WATER (stąd w nazwie WATER). Skład zespołu uzupełnia znakomity perkusista, na co dzień grający w zespole CREE – Amadeusz Kuba Majerczyk.

Płyta:

„Blues Tales” czyli bluesowe opowieści to tytuł albumu, który zawiera 13 kompozycji z pogranicza bluesa, folku, rocka, a nawet piosenki songwriterskiej. Głębokie męskie głosy Maćka i Michała, nasycone energią gitarowe riffy, ale też delikatne brzmienia akustycznych gitar, i wszelkie kolory i odcienie muzyki bluesowej, to wszystko jest na tej płycie. Świetny warsztat muzyków i ogromne doświadczenie sprawiają, że mamy do czynienia z ciekawą i różnorodną mieszanką muzyczną, która sprawi słuchaczom sporo radości.

Maciej Sobczak o piosence i teledysku:

„Czasami każdy marzy, żeby zapakować do walizki swój stary koc, zużyte buty, swoje lęki, niepowodzenia, złą pogodę... Niech przyjdzie listonosz, zabierze to wszystko i wyśle gdzieś w daleki świat. Bardzo daleko stąd, bez adresu zwrotnego...

Przed Wami drugi już teledysk z naszej płyty „Blues Tales”, tym razem do piosenki „Package”. W klipie oprócz nas, czyli Big Water – Macieja Sobczaka i Przema Ślużyńskiego – jedną z głównych ról zagrał przepiękny, blisko siedemdziesięcioletni instrument – gitara National Bellair z 1956 roku. Zapraszamy!"


Big Water: Przemek Ślużyński – kontrabas Maciej Sobczak – gitary, śpiew Amadeusz Kuba Majerczyk – perkusja

Nagranie zrealizowano w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu Realizacja dźwięku, mastering: Przemek Ślużyński Współpraca przy masteringu: Joachim Krukowski Miks: Przemek Ślużyński, Maciej Sobczak Producent wykonawczy: Maciej Błażej Kręc Projekt graficzny: Radosław Wąsowicz

Video

Zdjęcia: Maciej Błażej Kręc

Montaż: Piotr „Ryba” Rybicki

Producent: Maciej Błażej Kręc

Zrealizowano w MBK Studio w Luboniu
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page