top of page

Nowy singiel i teledysk zespołu Big Water
Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Silly Blues“. Jest to trzeci singiel z debiutanckiej płyty „Blues Tales” zespołu Big Water, która ukazała się w czerwcu 2023 roku. Album zdobył tytuł Płyty Roku 2023 w ankiecie BLUES TOP WIELKOPOLSKI (Radio Poznań), od dziewięciu miesięcy utrzymuje się w zestawieniu Radio Poznań Blues Album Chart. Teledysk „Silly Blues” ma dziś premierę na Youtube:

Zespół:

BIG WATER. Ta nazwa – tak jak i cały projekt – powstała z połączenia sił dwóch wytrawnych poznańskich muzyków: Przemka Ślużyńskiego, którego fani bluesa kojarzą jako basistę legendarnego zespołu WIELKA ŁÓDŹ (stąd w nazwie BIG) oraz Macieja Sobczaka – również świetnie rozpoznawalnego muzyka, związanego przez wiele lat z kultowym bandem HOT WATER (stąd w nazwie WATER). Skład zespołu uzupełnia znakomity perkusista, na co dzień grający w zespole CREE – Amadeusz Kuba Majerczyk.


Płyta:

„Blues Tales” czyli bluesowe opowieści to tytuł albumu, który zawiera 13 kompozycji z pogranicza bluesa, folku, rocka, a nawet piosenki songwriterskiej. Głębokie męskie głosy Maćka i Michała, nasycone energią gitarowe riffy, ale też delikatne brzmienia akustycznych gitar, i wszelkie kolory i odcienie muzyki bluesowej, to wszystko jest na tej płycie. Świetny warsztat muzyków i ogromne doświadczenie sprawiają, że mamy do czynienia z ciekawą i różnorodną mieszanką muzyczną, która sprawi słuchaczom sporo radości.


Maciej Sobczak o piosence „Silly Blues”:

„To jeden z dwóch utworów z płyty, gdzie na perkusji gościnnie gra Andrzej Kubiak. Utwór najprostszy, grany tylko na trzy instrumenty: gitara, perkusja i bas.

A tekst, jak to tekst, samo życie. To moja impresja na sposób, w jaki niektóre damy traktują swoich facetów, i co z tego wynika. Ujęty oczywiście w formie komediowej, choć inspirowany zajściami często wręcz dramatycznymi, wiesz o co chodzi… przecież nie lubię mrugać do ślepego nietoperza.


Bas i perkusja zostały dograne do gitary, która miała być demówką i została nagrana jako demówka u mnie w pokoju na Winogradach. Wokal wgrałem na pełnym luzie do tej demówki w ciągu 15. minut. Przemek dołożył swój bas, a Andrzej wgrał cztery wersje, z których wybraliśmy pierwszą. Cała reszta pozostała i demówka stała się gotowym utworem.

Klip nakręciliśmy w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu. Zdjęcia i montaż to dzieło Przemka.”


Big Water:

Przemek Ślużyński – gitara basowa

Maciej Sobczak – gitary, śpiew

Gościnnie:

Andrzej Kubiak – perkusja


Nagranie zrealizowano w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu

Realizacja dźwięku, mastering: Przemek Ślużyński

Współpraca przy masteringu: Joachim Krukowski

Miks: Przemek Ślużyński, Maciej Sobczak

Producent wykonawczy: Maciej Błażej Kręc

Projekt graficzny: Radosław Wąsowicz

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page