top of page

Nowy singiel i teledysk zespołu Lucky Troubles

W tym tygodniu do stacji radiowych trafia piosenka „Turn Back“, pierwszy singiel z debiutanckiej płyty zespołu Lucky Troubles „The Road”, która ukaże się 01. grudnia 2023 roku. Płyta dostępna będzie także w serwisach streamingowych, a teledysk „Turn Back” ma dziś premierę w serwisie Youtube:Zespół Lucky Troubles powstał w 2022 roku. Powołało go do życia trzech doświadczonych muzyków, na co dzień związanych z poznańską i bydgoską sceną muzyczną. Zespół występuje w formule akustycznego trio, wykorzystując w instrumentarium m.in. gitary akustyczne, gitary dobro, banjo i różnego rodzaju perkusjonalia.

Stylistyka, która bliska jest każdemu z członków zespołu, i wokół której budują oni swój muzyczny przekaz, to w dużej mierze blues i blues-rock, ale też np. americana, folk, czy elementy funky.

Lucky Troubles w stosunkowo krótkim czasie swojego istnienia, zdążył już zagrać wiele koncertów i zaprezentować się publiczności festiwalowej oraz klubowej zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. podczas Bluesfest Eutin (DE), Blue Wave Festival Binz (DE), Augustów Blues Maraton (PL).


Jakub Andrzejewski to wokalista i gitarzysta, stojący od lat na czele formacji Pokój Numer 3. Karierę muzyczną zaczynał w bardzo młodym wieku, współpracując m.in. z Kasą Chorych, Jerzym Styczyńskim, Cree.

Andrzej Kownacki jest dobrze znanym bluesowej publiczności muzykiem grającym na instrumentach perkusyjnych. Swój czas dzieli pomiędzy działalność muzyczną w Polsce i w Niemczech. Znany jest ze współpracy m.in. z Nocną Zmianą Bluesa, Magdą Piskorczyk, Janem Gałachem, Stefem Rosenem, Willem Jacobsem.

Maciej Zdanowicz od lat związany jest z poznańskim zespołem Glasspop. Przygodę z gitarą zaczynał od bluesa, by z czasem rozwijać pasję również w obszarach rocka, fusion i popu. Współpracował m.in. z zespołami Hot Water i Wolna Sobota, a ostatnio z Maciejem Kręcem na jego albumie „Brothers & Friends. Blues Super Session”.


Płyta:

Motto zespołu to „Acoustic Power” i już pierwsze takty płyty „The Road” nie pozostawiają wątpliwości, że ta moc w ich muzyce rzeczywiście jest! Mocne gitarowe riffy i masywny groove od początku mówią, że w tym przypadku z instrumentami akustycznymi nie ma żartów. Dopełnieniem całości dynamicznych kompozycji jest oryginalny wokal.


Singiel:

„Turn Back” opowiada o codziennych zmaganiach z losem i decyzjach, które podejmujemy na każdym kroku. Nie wszystko układa się tak, jak sobie na początku założymy. Nie zawsze rzeczy są takie, jakie wydają się na pierwszy rzut oka. Zdarza się jednak, że potencjalne kłopoty mogą utorować nam nowe ścieżki i dać kolejne opcje do wyboru. Najważniejsze jest, aby podążać naprzód, nie poddawać się w obliczu trudności, dostrzegać nowe możliwości i nie zawracać!


Płytę nagrał Lucky Troubles:

Jakub Andrzejewski – gitary, gitara hawajska, śpiew

Andrzej Kownacki – perkusja, instrumenty perkusyjne

Maciej Zdanowicz – gitary, bas, chórki

oraz Goście:

Kasia Rościńska – chórki, aranżacja chórków (6, 11, 13)

Jan Mazurek – skrzypce (7)

Bartłomiej Szopiński – organy Hammonda (6, 13), fortepian (12)

Maciej Błażej Kręc – bas (1, 3)

Przemysław Ślużyński – klaskanie (11)

Adam Wendt – saksofon (10)

Ignacy Wendt – trąbka (12)


Nagrania zrealizowano w 2023 roku w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu

Realizacja dźwięku, mastering: Przemysław Ślużyński

Miks: Przemysław Ślużyński, Maciej Zdanowicz, Maciej Błażej Kręc

Producent muzyczny: Lucky Troubles

Producent wykonawczy: Maciej Błażej Kręc

Zdjęcia: Piotr „Ryba” Rybicki

Projekt graficzny: Radosław Wąsowicz


Video

Zdjęcia: Maciej Szwarc, Maciej Błażej Kręc

Oświetlenie: Maciej Fincel

Montaż: Katarzyna Karwacka-Szwarc

Producent: Maciej Błażej Kręc
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page