top of page

Nowy singiel Jana Gałacha!„Vicious Circle” to najnowszy singiel promujący nadchodzący album Jana Gałacha, który będzie miał swoją premierę wiosną przyszłego roku. W ramach rozgrzewki przed ukazaniem światu albumu „Dreamer” muzyk postanowił wydać epkę, na której znajdzie się 5 premierowych utworów stanowiących preludium nadchodzącego wydawnictwa. Jan Gałach jak zwykle nie daje się zamknąć z jednej szufladzie i również tym razem doskonale się bawi skacząc po różnych brzmieniach i nurtach muzycznych, a przy okazji utrzymując to wszystko w lekkim odcieniu lat ’60.Muzyk jest znany ze swojego zamiłowania do zapraszania rzeszy utalentowanych muzyków do współodgrywania jego twórczości i tym razem również nie było inaczej. Na płycie będzie można usłyszeć szereg znakomitych artystów, w tym m.in. Piotra „Quentina” Wojtanowskiego (Renata Przemyk) czy Borysa Sawaszkiewicza (Wojtek Cugowski). Nagrania miały miejsce zarówno w Polsce w Stobno Records, jak również w Anglii w www.decoysounds.com w którym to nagrywali artyści z czołowych miejsc światowych list przebojów. 


Wydawcą jest Mind Records.

Nagrania zrealizował i zmiksował Robert Sellens ( Decoy Studio ) Masterem zajął się Frank Arkwright www.abbeyroad.com który współpracował z takimi artystami jak Sir George Martin, Elton John, Arcade Fire, Joy Division, Coldplay, Oasis, Blur.


Wspaniałą okładkę namalował Vincend Vogard.


Jan Gałach to skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Z muzyką i sceną związany od najmłodszych lat. Wielokrotny laureat nagród Blues Top w kategorii „instrumentalista”. Założyciel zespołu „Jan Gałach Band”, występuje gościnnie m.in. z Kasią Kowalską, zespołem Dżem, Haliną Młynkową, Organkiem, Martyną Jakubowicz czy  Maciejem Balcarem (wokalistą zespołu Dżem). Muzyk ma na swojej liście szereg współprac z najlepszymi muzykami w Polsce. Skład:Jan Gałach - skrzypce, gitara 

Marta Fedyniszyn - vocal

Karolina Cygonek - vocal

Joanna Kaniewska - vocal

Radosław Mosurek - trąbka

Krzysztof Kris Chlipała - saksofon

Szymon Klekowicki - puzon

Borys Sawaszkiewicz - instrumenty klawiszowe

Jacek Jaguś - gitara

Piotr Wojtanowski - bas

Tomasz Nawrot Nawrocki - perkusja

Andrzej Kownacki - perkusja

Adam Partyka - instrumenty perkusyjne 

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page