top of page

Nowy teledysk Estepa „Czasem trzeba zbłądzić"

Dziś premiera teledysku do piosenki „Czasem trzeba zbłądzić“. Jest to już czwarte video z debiutanckiej płyty Estepa „Wszystko zmyśliłem”, która ukazała się w listopadzie 2021 roku.

Teledysk „Czasem trzeba zbłądzić” od dziś dostępny jest w serwisie YouTube:
Estep z muzyką związany jest od dawna. W latach 1988-2002 był autorem tekstów i wokalistą zespołu Gang Olsena. Od 2002 roku jest autorem tekstów i wokalistą zespołu Obstawa Prezydenta, z którym nagrał trzy płyty: „Zawsze w stronę bluesa” (2005), „O nic mnie nie pytaj” (2009), która otrzymała nominację do Fryderyka 2010, oraz „Siedem” (2012). Z tymi zespołami występował na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Współpracował m.in. z Katarzyną Gaertner i Karin Stanek.


Solowy debiut płytowy Estepa to osobista wypowiedź o uczuciach i problemach obecnego świata. Teksty charakteryzuje duży ładunek emocji, który w połączeniu z melodyjnością utworów stanowi o ich sile.


Oryginalne brzmienie płyty to zasługa jazzowej sekcji rytmicznej zestawionej z rockowo-bluesowo-soulową estetyką muzyczną. W nagraniach wzięło udział dziewięciu gitarzystów. Zamysłem było to, aby każdy zagrał w innym utworze, nadając każdemu z nich indywidualnego charakteru brzmienia gitary.


Estep o piosence i teledysku:

„Teledysk do piosenki „Czasem trzeba zbłądzić” to już czwarte video promujące moją płytę „Wszystko zmyśliłem”. Ten utwór zamykający krążek, to rozmowa z samym sobą. Osobistą odsłonę myśli zawartą w akustycznych dźwiękach ballady kończy świetne i wymowne solo gitary, na której zagrał Robert Mnich. Całość zobrazował Zbyszek „Oko” Janowski kręcąc tym razem w moim rodzinnym mieście – Rudzie Śląskiej – co w muzycznej i filmowej opowieści autorów nie jest bez znaczenia. Miłego odbioru.”


Piosenkę nagrano w składzie:

Janusz Estep Wykpisz - śpiew, chórki

Alan Wykpisz - kontrabas

Tymoteusz Papior - perkusja

Robert Mnich - gitara akustyczna, gitara elektryczna

Jacek Zając - organy Hammonda

Nagranie zrealizowano w 2021 roku w Studio MAQ Records w Wojkowicach

Realizacja, miks, mastering: Michał Kuczera

Producent: Janusz Estep Wykpisz
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page