top of page

Nowy teledysk z płyty Macieja Kręca

Dziś premiera teledysku do piosenki „Cheerful“ z debiutanckiej płyty Macieja Kręca „Brothers & Friends“, która ukazała się w maju 2022r. Piosenkę śpiewa kalifornijska wokalistka Debi Ruud. Album zdobył tytuł Płyty Roku 2022 w ankietach BLUES TOP (kwartalnik Twój Blues) i BLUES TOP WIELKOPOLSKI (Radio Poznań), a także był nominowany do nagrody Fryderyk 2023. Teledysk „Cheerful” jest dostępny w serwisie YouTube:


Maciej Kręc od 30. lat współtworzy poznański zespół Blues Flowers, w którym pełni rolę gitarzysty basowego i kontrabasisty. Jako manager muzyczny współpracował również z zespołami Hot Water i Smooth Gentlemen. Pomysł nagrania materiału pod własnym nazwiskiem powstawał od dawna w jego głowie, ale konkretnego kształtu nabrał po ważnej dla niego podróżny na południe Stanów Zjednoczonych. Podczas niej dotknął, zobaczył i usłyszał świat, który jako muzyk bluesowy do tej pory mógł sobie tylko wyobrażać.

Maciej Kręc o Debi Ruud:

„Ponad rok temu przy premierze płyty „Brothers & Friends” napisałem, że chcę przygotować klip do każdego utworu z płyty. Miałem i mam nadal nadzieję, że te filmiki spopularyzują piosenkę, ale także pozwolą Wam lepiej poznać Artystów, którzy ją ze mną stworzyli. Dzisiaj poznacie osobę, o którą pytali mnie niemal wszyscy dziennikarze, z którymi o płycie rozmawiałem. DEBI RUUD – bo o niej mówię – to wokalistka zupełnie w Polsce nieznana. Mieszka w kalifornijskim FRESNO, gdzie prowadzi Fresno Music Academy & Arts. Jest znaną lokalnie wokalistką i angażuje się w wiele koncertów i projektów muzycznych. Uczy też śpiewu kalifornijską młodzież. Studiowała wokalistykę na California State University, pracowała jako wokalistka w Aithon Theater i Roger Rocka’s Dinner Theatre. Świetnie śpiewa i czuje country music, co mam nadzieję słychać w nagraniu. Debi jest uśmiechniętą i bardzo pozytywną osobą i mam nadzieję, że tak samo jak mnie, wprowadzi Was w pozytywny nastrój. W tym miejscu pragnę podziękować też Johnowi Cliftonowi, który nas ze sobą poznał i czuwał nad nagraniami. A teraz zapraszam na „Cheerful”!

„Chciałabym Cię znowu zobaczyć

Poczuć ten dreszczyk, gorącą krew w moich żyłach

Sprawiasz, że moja dusza się unosi

Wiem, że to proste, proste jak bułka z masłem

Wiem, że czasami trudno zapomnieć o bólu

Ale złapmy drugi wiatr w żagle

W końcu jesteśmy tacy sami... „


Piosenkę nagrano w składzie:

Debi Ruud – śpiew

Kasia Rościńska – chórki

Maciej Sobczak – gitara elektryczna

Paweł Głowacki – bandżo

Bartłomiej Szopiński – fortepian

Maciej Kręc – gitara basowa

Szymon Szopiński – perkusja

Nagranie zrealizowano między grudniem 2020 a marcem 2022 roku w Studio Aurora w Luboniu, MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu, Wolf Sound Engeenering Studio we Fresno, CA (USA), oraz w domowym studiu Bartłomieja Szopińskiego.

Realizacja: Daniel Witczak, Krzysztof Małagowski, Przemysław Ślużyński, Peter Wolf

Miks: Przemysław Ślużyński, Maciej Kręc, Maciej Sobczak

Mastering: Joachim Krukowski

Producent wykonawczy i muzyczny: Maciej Kręc

Video

Zdjęcia: Lyric Gianni

Montaż: Piotr „Ryba” Rybicki

Projekt okładki płyty: Radosław Wąsowicz0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page