top of page

Teledysk „Lavender” od zespołu Big Water

W ubiegłym tygodniu miał premierę teledysk do piosenki „Lavender”, pierwszego singla z debiutanckiej płyty zespołu Big Water zatytułowanej „Blues Tales”, która ukazała się 30. czerwca 2023 roku. Singiel „Lavender” zadebiutował w stacjach radiowych 3. lipca, a teledysk można oglądać m.in. w serwisie Youtube:Zespół:

BIG WATER. Ta nazwa – tak jak i cały projekt – powstała z połączenia sił dwóch wytrawnych poznańskich muzyków: Przemka Ślużyńskiego, którego fani bluesa kojarzą jako basistę legendarnego zespołu WIELKA ŁÓDŹ (stąd w nazwie BIG) oraz Macieja Sobczaka – również świetnie rozpoznawalnego muzyka, związanego przez wiele lat z kultowym bandem HOT WATER (stąd w nazwie WATER). Skład zespołu uzupełnia znakomity perkusista, na co dzień grający w zespole CREE – Amadeusz Kuba Majerczyk.


Maciej Sobczak o piosence i teledysku:

„Na płycie „Blues Tales” jest parę utworów, jakich wcześniej nigdy nie pisałem, bardzo optymistycznych, bez żadnych ciężkich tematów. Są to piosenki takie, jak „New Yorker”, „Blues Nova”, czy właśnie „Lavender”. Pisałem je zimą i pewnie wyobrażałem sobie czas i miejsce, w którym chciałbym się wtedy znaleźć, i to była wielka pachnąca lawendowa łąka. Poza tym, taka łąka w gorące lipcowe dni kojarzy mi się z dzieciństwem, więc nie miałem żadnych wątpliwości co do scenariusza, że ma to mieć formę takiego wręcz dziecięcego występu na akademii. Kartonowe gitary, papierowa lawenda naklejona na karton, z tyłu papierowe kartonowe słońce, piłka, dzieciaki, wszystko na pełnym luzie.


Kiedy piosenka była już nagrana stwierdziłem, że czegoś tam brakuje i pomyślałem o instrumencie, którego zawsze chciałem użyć na jakiejkolwiek swojej płycie i który bardzo lubię, czyli o wiolonczeli. Powiedziałem o tym Przemkowi, a on od razu powiedział, że jest ktoś kto zrobi to fachowo i z wdziękiem. I miał rację. Agnieszka Kowalczyk, której właściwie nic nie musiałem mówić, tylko z jedną bądź dwie nuty zasugerowałem. To jest Jej partia. Agnieszka bardzo ozdabia ten utwór i cieszę się, że jest też na tym klipie. W sumie jest na nim dosłownie i w przenośni kwiatem.”


Piosenkę nagrano w składzie:

Maciej Sobczak – śpiew, gitary

Przemek Ślużyński – gitara basowa

Amadeusz Kuba Majerczyk – perkusja

Gościnnie:

Agnieszka KOVA Kowalczyk – wiolonczela

Jacek Piskorz – fortepian


Nagranie zrealizowano w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu

Realizacja dźwięku, mastering: Przemek Ślużyński

Współpraca przy masteringu: Joachim Krukowski

Miks: Przemek Ślużyński, Maciej Sobczak

Producent wykonawczy: Maciej Kręc

Projekt okładki płyty: Radosław Wąsowicz


Video:

Scenariusz, reżyseria: Maciej Sobczak

Zdjęcia, montaż: Przemek Ślużyński

W teledysku wystąpili: Agnieszka KOVA Kowalczyk, Przemek Ślużyński, Maciej Sobczak, Helenka (piłka), Szymon Siwierski (słońce i wiatr), Eryk Kozłowski (wszystko inne)

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page