top of page
kolaż 90 okładek_edited.jpg

redaktor naczelny Andrzej Matysik z nagrodą

"Keeping The Blues Alive" (Memphis, 2011)

Drodzy Czytelnicy,

Wciąż trudno mi się oswoić z faktem, że wydaniem tego numeru TB rozpoczęliśmy 25. rok jego istnienia. To wielka radość. Uznaliśmy więc, że ćwierćwiecze kwartalnika będziemy świętować przez cały rok. Rozpoczęliśmy 25 kwietnia w Grubie Bluesa spotkaniem z redaktorami Ryszardem Glogerem i Mariuszem Szalbierzem widniejącymi w stopce redakcyjnej pierwszego wydania czasopisma. W trakcie Bluestracji działo się też sporo innych akcentów jubileuszowych. Za życzenia, prezenty, okazały tort, a przede wszystkim za dobre słowa, jakich wiele usłyszałem w niedzielne, zamykające bluestracyjny cykl południe w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu na chorzowskim Rynku, serdecznie wszystkim, którzy tłumnie to miejsce wypełnili, dziękuję.

Jubileuszowe gratulacje odbierałem potem również w Lesznie, Świebodzinie, Jaworznie, Gliwicach, a także za granicą, na Morawach i na Słowacji. Świętujemy dalej. 22 czerwca w finałowej odsłonie "Folk, Blues & Beat Festival Valašsky ŠpalǏček" w Czechach będzie miał miejsce "The Best Of Gala Blues Top – Speciál koncert: 25 let Kwartalniku Twój Blues" z udziałem rekordzistów w posiadaniu "Bluesów-Kalarusów": Magdy Piskorczyk, Adama Kulisza, Michała Kielaka, Bartka Szopińskiego i grupy Boogie Boys.

 

Kalendarz letnich festiwali mamy bogaty. Zapewne na wielu z nich będzie okazja do spotkania się. Ze szczególną radością informuję, że nasz festiwal "Front Porch Blues, czyli... Lauba Pełno Bluesa" znowu odbędzie się (dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), w Kompleksie Sztygarka w Chorzowie. Zatem już teraz zapraszam do wspólnego zdjęcia w koszulkach TB z wieżą szybu Prezydent w tle w sobotę 20 lipca o godz. 17'00. Bilety i karnety dostępne są w sprzedaży na naszej stronie www.twojblues.com.

 

Okładkę tego wydania zdobi Mr. Sipp, jeden z headlinerów październikowego Rawa Blues Festival. W trakcie imprezy m.in. swoje 40. urodziny świętować będzie formacja Shakin' Dudi. Oczywiście zawarliśmy w obecnym numerze artykuły przybliżające tych artystów, podobnie jak i wiele innych tekstów przedstawiających bluesa o najprzeróżniejszych obliczach.

 

Muszę też podać mniej przyjemną wiadomość: w związku z kolejną podwyżką cen usług Poczty Polskiej ceny rocznej prenumeraty zmuszeni jesteśmy podnieść o 5 zł.

Zapraszam na stronę www.twojblues.com, do naszego sklepu, w którym o wiele łatwiej niż dotąd można zaopatrzyć się w numery archiwalne, koszulki z naszym logiem, książki tematycznie związane z TB, zamówić prenumeratę a także nabyć bilety na koncerty organizowane przez agencję Delta.

 

Życzę miłej lektury, ciesząc się perspektywą spotkań na koncertach i festiwalach.

podpis naczelnego KONTUR.png

tekst pochodzi z Kwartalnika Twój Blues nr 97 (lato 2024)

bottom of page