top of page
kolaż 90 okładek_edited.jpg

redaktor naczelny Andrzej Matysik z nagrodą

"Keeping The Blues Alive" (Memphis, 2011)

Drodzy Czytelnicy,

Po atrakcyjnym bluesowym lecie festiwalowo-koncertowa jesień okazała się również bardzo bogata w kochane przez nas dźwięki. Świetnie wypadły i wiele wrażeń przysporzyły takie festiwale jak, "Blues bez barier", "Lep na bluesa", Otwock Blues Bazar, Szlak Śląskiego Bluesa, Rawa Blues, Jimiway, Toruń Blues Meeting, Kolory Bluesa, Batory Blues czy "Jesień z bluesem". Relacje z nich, a także z wartych uwagi pojedynczych koncertów oraz ważnych festiwali w Europie, znajdziecie w dziale "Koncerty, festiwale". Ostatnim akcentem udanego bluesowego sezonu w Chorzowie była "Bluesowa Barbórka" w Sztygarce z udziałem Onus Blues, Zdrowej Wody i słowackiego duetu Beňa & Radvanyi oraz byłych górników kopalni "Prezydent" obchodzących swoje zawodowe święto w galowych mundurach.
 

W czterech tegorocznych wydaniach czasopisma zrecenzowaliśmy 40 płyt polskich muzyków. Przejrzenie tego działu TB we wszystkich tegorocznych numerach, podobnie jak i "Koncertów, festiwali" na pewno będzie pomocne przy wypełnianiu ankiety "Blues Top 2023". Jej formularz znajdziecie na stronach 79. i 80. Termin nadsyłania wypełnionych kart upłynie 12 stycznia 2024 r. Należy je przysyłać na adres redakcji pocztą lub mailem (skan wypełnionych obu oryginalnych stron lub ich zdjęcia). Wyniki ankiety zostaną ogłoszone 22 stycznia 2024 r. o 19:05 w dwugodzinnej audycji "Historie bluesem pisane" w Radiu eM 107'6 Katowice (www.radioem.pl/sluchaj), a także na naszym profilu FB (www.facebook.com/twojblues) i stronie internetowej www.twojblues.com. Na koncert laureatów "Gala Blues Top" zapraszam 27 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 do Miejskiego Domu Kultury "Batory" w Chorzowie. Zwycięzcom mam nadzieję wręczyć, jak to zwykle bywało, tradycyjne "Bluesy-Kalarusy". Planowany na okres od 25 do 28 kwietnia festiwal Bluestracje zawierać będzie wiele innych zdarzeń związanych z rozpoczęciem 25. roku istnienia naszego czasopisma.
 

Dobrnęliśmy zatem do końca kolejnego roku. Nasza redakcja znowu przetrwała go dzięki wydatnej pomocy prenumeratorów, czytelników i sympatyków kupujących nasze czasopismo, powiększając należne wpłaty na prenumeratę z dopiskiem +, za co jak zwykle z głębi serca dziękuję. Dziękuję też reklamodawcom za docenienie wagi promowania swoich działań i produktów na naszych łamach, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przyznaną dotację, a władzom Chorzowa za niesłabnącą przychylność.
 

Jak nie macie jeszcze pomysłu na świąteczny prezent, to zachęcam do odwiedzenia naszego sklepu internetowego (www.twojblues.com/sklep). Prenumerata TB, koszulka albo któraś z książek to z pewnością dobre pomysły na bluesowe podarki pod choinkę.
 

W imieniu wydawcy, zespołu redakcyjnego i swoim życzę miłej lektury tego wydania TB, spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, zaś w 2024 roku przede wszystkim normalności, zdrowia, radości z życia oraz jak najwięcej okazji do obcowania z dobrą muzyką.
 

Trzymajcie się mocno. Niech dobra muzyka towarzyszy Wam na każdym kroku!

podpis naczelnego KONTUR.png

tekst pochodzi z Kwartalnika Twój Blues nr 95 (zima 2023/2024)

bottom of page