top of page

Nowy singiel duetu Curly CaleDziś do stacji radiowych trafia piosenka „Not First Love”, trzeci singiel promujący debiutancką płytę duetu Curly Cale „Light In The Darkness”, która ukazała się w listopadzie 2022 roku.


Curly Cale to duet stylistycznie oparty głównie na muzyce lat 60. i 70. – złotej ery jazzu i bluesa. Repertuar obejmuje standardy oraz kompozycje własne w akustycznych aranżacjach.

James Brierley – wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Pochodzi z Anglii. Przez wiele lat występował w Wielkiej Brytanii i Europie, śpiewając utwory z kręgu rocka, soulu, popu i jazzu. Od 27. lat mieszka w Polsce. W 2015 roku współtworzył zespół James B. & Friends, z którym pojawił się w programie „Must Be The Music”. W 2019 roku, już jako solowy wykonawca, wziął udział w I Edycji „The Voice Senior”. Oba występy przyniosły mu spore grono fanów z całej Polski. James wystąpił także w tegorocznej IV Edycji „The Voice Senior”, gdzie dostał się do ścisłego Finału.

Maciej Pruchniewicz – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojciechem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Małgorzatą Ostrowską, Czesławem Mozilem, Katarzyną Groniec, Antonim Gralakiem, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe i przez wiele lat grał w zespole Hot Water. Solowo zadebiutował w zeszłym roku singlem „Opowieść o Ziemi”. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.

James Brierley o piosence “Not First Love”:

„Piosenka „Not First Love” to wyznanie dojrzałego mężczyzny, który po wielu życiowych perypetiach i nieudanych związkach odkrywa prawdziwą miłość. Jego ukochaną jest podobnie jak on, doświadczona kobieta. To przy niej odnalazł swe właściwe miejsce i nigdy jej nie opuści dbając, by zawsze była bezpieczna i szczęśliwa.”

Zespół o płycie:

„Album polsko-angielskiego duetu Curly Cale to zarówno dobrze znane zagraniczne i polskie klasyki, jak i autorskie piosenki. Inspiruje nas szczególnie muzyka jazzowa i bluesowa lat 60. i 70., z domieszką mocniejszych, rockowych brzmień. Dzięki nowoczesnym aranżacjom, rozwiązaniom stylistycznym i instrumentarium, „Light In The Darkness” jest nie tylko nostalgicznym powrotem do minionej epoki, ale ożywczym spotkaniem tradycji z progresją.”

Piosenkę nagrano w składzie:

James Brierley – śpiew, gitara akustyczna

Maciej Pruchniewicz – gitara elektryczna i akustyczna, elektronika, efekty, gitara cigar box

Gościnnie:

Marcin Lamch – kontrabas

Jacek Piskorz – fortepian

Nagrano w Studio Załuski w Załuskach k/ Warszawy i Hasselhoff Studio w Łodzi

Realizacja dźwięku: Maciej Pruchniewicz, Paweł Cieślak

Miks i mastering: Paweł Cieślak

Produkcja: Maciej Pruchniewicz, Paweł Cieślak

Projekt graficzny płyty: Dorota Jabłońska-Gralak

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page