top of page

Singel Silesian Hammond Group feat. Bruce Katz

"Give It Away"  to tytuł nowego singla zespołu Silesian Hammond Group, którego premiera miała miejsce 12 października.

Utwór, który został nagrany jako zwieńczenie lipcowej trasy SHG z wyjątkowym gościem zza oceanu, Bruce Katz bo o nim mowa pięknie wzbogacił nową kompozycje Śląskiej formacji. Amerykański muzyk przyjął zaproszenie lidera zespołu Jacka Zająca, który jest autorem muzyki premierowego utworu, zaś za warstwę tekstową odpowiada wokalistka Marta Orlich. 


Bruce Katz to legendarny amerykański pianista i hammondzista, który jako lider wydał 11 płyt CD i pojawił się na ponad 80 innych płytach z takimi artystami jak John Hammond, Delbert McClinton, Ronnie Earl, Butch Trucks, Arlen Roth, Duke Robillard, Little Milton, Mighty Sam McClain, Joe Louis Walker, David „Fathead” Newman i wielu, wielu innych.

Ma także silne muzyczne powiązania z Allman Brothers Band, będąc przez sześć lat członkiem zespołu Gregga Allmana (2007-2013), Jaimoe's Jasssz Band (2010-2015), Butch Trucks's Freight Train Band (2015-2017). i Les Brers. Bruce okazjonalnie koncertował także z Allman Brothers.

Przez czternaście lat był profesorem nadzwyczajnym w prestiżowej Berklee College of Music w Bostonie. W Berklee prowadził laboratoria Hammonda B3, prywatne lekcje, historię harmonii i bluesa. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie wykonawstwa jazzowego w New England Conservatory of Music.


W nowym utworze SHG, Bruce zasiadł za pianinem a na organach Hammonda zagrał Jacek. Nagrania dokonano w MaQ Rekord studio a miksem i masteringiem zajął się Jarosław Toifl.


"Give It Away" został nagrany na tak zwaną setkę w składzie:


Marta Orlich - śpiew

Artur Dąbrowski - gitara

Adam Barański - perkusja

Jacek Zając - organy Hammonda

Bruce Katz - piano
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page